“Betlehemnek szép határán…” c. néprajzi kiállítás

IDŐPONTVÁLTOZÁS! 2018. FEBRUÁR 9-IG LÁTOGATHATÓ a Marcali Múzeum és a Balatoni Múzeum közös időszaki kiállítása, mely a Marcali és a Keszthely környéki karácsonyi népszokásokat eleveníti fel a két múzeum néprajzi gyűjteményének tárgyi emlékeivel, régi fényképfelvételeivel, berendezett enteriőrökkel, valamint az utóbbi évtizedekben készült filmfelvételekkel.

Főszerepet a környékre oly jellemző bábtáncoltató betlehemek kapnak és azok művészi igényességgel kivitelezett másolatai, melyek alapos rétegkutatások után készültek. A múzeumi tárgyak mellett kortárs szakrális tárgyakat is bemutatunk, melyeket a Keszthelyi Népművészeti Alkotóház kézművesei alkottak.

A kiállítás kurátora a Marcali Múzeum etnográfusa, Vidák Tünde, a Balatoni Múzeumban a kiállítást Gyanó Szilvia rendezi.

szerda, 14 február 2018 08:39

Denevér mobil app