Balatoni halak akváriuma

A Balatoni Múzeum Aranyhíd című állandó kiállításához kapcsolódik a tó élővilágát bemutató akvárium.

A Balatonban élő 42 halfajból a víz alatti világot szemlélve megismerhetjük többek közt a kárászt, balint, csukát, bodorkát, szivárványos öklét, valamint a különböző keszegféléket és a snecik (küsz) csapatát. Az akvárium különlegessége, hogy nemcsak a víz alatti hanem - egy talajszelvény segítségével - a föld alatti világba is bepillantást enged. Őskori cserepeket, elhalt élőlények vázát, valamint a környezetét pusztító ember hulladékát mind felfedezheti a figyelmes szemlélődő.

További információk

péntek, 18 július 2014 13:29
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

audioguide