Környező világ megismerése

Foglalkozás ára (Ft/fő/alkalom): 550 Ft
Időtartam: ~60 perc/alkalom

Tantárgyi kapcsolódás: Környezetismeret, természetismeret

A foglalkozások központi témája a Balaton, a tó környezeti adottságai, élővilága. Alapját a Balatoni Múzeum állandó kiállítása jelenti, amely köré drámapedagógiai és kreatív kézműves programok épülnek. A foglalkozások során nagy hangsúlyt fektetünk a tapasztalati alapon történő ismeretszerzésre.

A témát 3 alkalomból álló foglalkozássorozaton dolgozzuk fel, de a sorozat egyes elemei külön-külön is kérhetők!

Rövid ismertető az egyes foglalkozásokról

1. Kősimogató

Az állandó kiállítás első, és második termének témája a Balaton kialakulása, és az emberek élete a víz mellett. A kiállítás megtekintése után mesélünk a Balaton keletkezéséről, és megbeszéljük, hogy a mese hogyan határolódik el a valóságtól.

2. A Balaton  és környékének növényei

Az állandó kiállítás Balaton élővilágát bemutató termének megtekintése után a látottakat megbeszéljük, majd játékos formába öntjük az új ismereteket.

3. A Balaton élővilága

A foglalkozáson a Balaton halait, és a víz alatti titokzatos élővilágot mutatjuk be az óvodásoknak. Megtekintjük az akváriumot, majd beszélgetünk a vízi állatok életmódjáról, és arról, hogy miért él sok madár a Balatonnál? Ez után játékos formában megismerkedünk a Kis-Balaton élővilágával.

További információk

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus