Élővilág a Balatonnál – témahét

Részvételi díj: 600 Ft/fő/alkalom (nem tartalmazza az útiköltségek díját)

Időtartam: 4 alkalom

1. alkalom

A célcsoport tagjai ismerjék meg az új szokatlan környezetet a Balatoni Múzeumot és azt a személyt, akivel a többi alkalommal együtt lesznek. Játékos ismerkedés. A fő téma játékos bevezetése.

A Balatonban élő leggyakoribb halak megismerése a mese, az óriás akvárium és preparátumok segítségével. A témához kapcsolódó ügyességi játékokkal.

1. alkalom:

A Kis-Balatonon ismerkedni az élő környezettel a növényekkel. Felfedezés, séta. Melyik típusú növénytársulásban milyen  élőlények madarak élhetnek. A nagyítók segítségével az aljnövényzetben élő rovarokat fedezik fel a gyerekek, majd a kilátókba felmenve messzebb tekintünk, a közel-távol fogalmát tisztázva. A spektíven (kereső távcső) keresztül a Kis-Balaton madárvilága kerül megbeszélésre. Milyen a színe, mit eszik, hova építi a fészkét, kérdésekre keressük a választ.

1. alkalom: Fenékpuszta

A gyerekek megismerik a madárgyűrűzést. Hogyan fogják meg a madarakat a gyűrűzéshez, miért gyűrűznek? Megfigyelik a gyűrűzés folyamatát.

Megfigyelik a gyerekek azon madarakat, amelyek éppen gyógyulnak. Élőben közelről látnak különféle ragadozó madarat, fehér és fekete gólyát. Itt megtanulják, ha sérült madarat találnak, hova kell hozni, mit kell, szabad tenni vele.

1. alkalom:

Visszacsatolás a terepi alkalmakra. Beszélgetés mit láttunk, ki mire emlékszik, kinek mi maradt meg legjobban.

Egy játékot követően a Balaton környék emlős állatival ismerkednek a gyerekek a Balatoni Múzeum állandó és időszaki kiállításai, valamint preparátumok segítségével. Elsősorban a kisemlősökről alkotott ismeretek bővítése a cél.

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus