Képzelet és valóság – kulturális óra

Részvételi díj: 600 Ft/fő/alkalom

Időtartam: 6 alkalom

1. alkalom:

A célcsoport tagjai ismerjék meg az új szokatlan környezetet a Balatoni Múzeumot és azt a személyt, akivel a többi alkalommal együtt lesznek. Játékos ismerkedés. A fő téma játékos bevezetése. Hogyan keletkezett a Balaton? Mese az óriásról.

1. alkalom:

A Balatonban élő leggyakoribb halak megismerése a mese, az óriás akvárium és preparátumok segítségével. A témához kapcsolódó ügyességi játékokkal.

1. alkalom:

Madarak világa. Melyek a leggyakoribb madarak a Balatonnál? Preparátumok, fészkek, tojások. Emlősök a Balatonnál.

1. alkalom:

Farsangok egykor és ma. A farsanghoz kapcsolódó műtárgyak megismerése. Maszkkészítés.

1. alkalom:

„Márciusi ifjak” – A ’48-as forradalom és  szabadságharcra emlékezve a gyerekek kézbe vehetik a szabadságharchoz kapcsolódó tárgyakat, megismerik, melyiknek mi volt a funkciója, milyen anyagból készül. Tárgykészítő munka.

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus