Mesterek és alkotók - Mesterségek napja

Múzeumok Őszi Fesztiválja programsorozat keretében 2017. október 28. 14.00-17.00 óra között kerül megrendezésre a Balatoni Múzeumban a Mesterségek napja "Mesterek és alkotók" címmel.

mesterek

2017-ben harmadik alkalommal rendezzük meg a Mesterségek napját. A programmal célunk, hogy minél több hagyományos mesterség képviselői mutassák be ne csak a kész terméküket, hanem a munka folyamatát is. Teremtsünk lehetőséget, hogy az érdeklődő bekapcsolódhasson a termékelőállítás menetébe. Itt az alkotás folyamatában találkozik a mester és az alkotni vágyó, aki talán egyszer mester lesz. Tervünk, hogy 2017-ben az alábbi mesterségek kipróbálhatóak legyenek: fafaragó; csipkeverő; tojáskarcoló; mézeskalács készítő; kovács; hímző; gyöngyfűző; keramikus; molnár; házi tésztakészítő; méhész.

A múzeum fontosnak tartja ezúton is a hagyományok és a múlt értékeinek ápolását, feltárását, és tovább adását a jövő nemzedékeinek.

mestersegek k

A program mIúzeumi belépőjeggyel látogatható.

A múzeum egyéb programjai a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretén belül

A Balatoni Múzeum fenntartja a programváltoztatás jogát.

hétfő, 30 október 2017 09:27